Sayfalar

8 Ocak 2014

Deri Kanseri ve Aloe Veralı ÇözümAloe vera , tropikal iklim kökenli bir bitki türüdür. Mızrağımsı Yaprak kısmı dolgun hemde dolgun bir görüntü arz eder. Bu yaprakların iç kısımlarında olan jelimsi yapı, aloevera özütü olarak adlandırılan ve muhteviyatında çok sayıda enzim, vitaminler ile minerali bir arada bulunduran hususi bir sıvıdır. Aslında Günümüzde bütün yeryüzünde büyük bir üne haiz olan aloevera bitkisi bu ünü de söz konusu özüne borçludur. Çünkü aloevera özünde olan değerler yardımıyla kişi sağlığına olabildiğince yararlı bir bitki türü olmayı başarmıştır.

Aloevera yararları çok türlü bölgelerde kendilerinden söz ettirmektedir. Mesela aloevera özütü ile kişi hazım sisteminin sıhhatli çalışmasına destek olabildiği gibi, bünye içerisindeki pek çok iltihabın sökülmesinde de faal rol oynamaktadır. Fakat aloeveranın dikkat çeken tek nitelikleri bunlarla sınırlı değildir. Çünkü yapısında olan gıda değerleri yardımıyla kişi bünyeyi hücrelerinin kendilerini yenilemesini de sağlamaktadır. Bu tesiri yardımıyla başta deri rahatsızlıkları hususunda çok büyük bir iyileşme aracı olarak tüketilmesi mümkün olmaktadır olmuştur. Tenin bozulan kısımlarını hücre yenileyici tesiri ile tedavi eden aloevera, hücrelerin genetik yapısının bozulmasına karşı da olabildiğince tesirli bir tedavi aracı özelliğini taşımaktadır.

Bilindiği üzere deri kanseri de bütün kanser cinslerinde olabildiği benzeri hücrelerin yapısının bozulmasından ileri gelen bir rahatsızlıktır. Deri hücrelerinde meydana gelen bir hastalık olmasından dolayı deri kanser hastalığını adını alan bu kanser çeşidi de pek çok öteki kanser benzeri olabildiğince tehlikelidir.

Aloevera, üst tarafta açıkladığımız nitelikleri yardımıyla cilt kanseri tedavi edilmesi için de kullanışlı bir bitki türüdür. Çünkü aloeveranın hücre müdafaa edici ve yenileyici nitelikleri, kanserin temelinde yer alan niteliklerine karşı resmen bir savunma aracıdır.


Aloeveranın kişi bedenine yapacağı bu katkılardan faydalanabilmek amacıyla aloevera kullanılarak üretilmiş türlü gıdalar tüketilebilmektedir. Aloevera jel (bitki karışımlı aloevera şurubu)ürünü de bu alanda en geniş kullanılmakta olan ürünlerden bir tanesidir. Aloevera jel ile otun kişi sağlığına bulunan etkilerinden gerek harici gerek de dâhili olarak yararlanmak mümkündür.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder